VERONIKA CHICHI

Veronika ChiChi viena no ievērojamākajām džeza vokālistēm Lietuvā. Perfekts dvēselisks balss skanējums apvienojumā ar prasmīgām improvizācijām; apburoša džeza dāma ar mūsdienīgu pieskaņu. Lai vislabāk saprastu Veronikas mūziku, obligāti jānoklausās viņas debijas albums “Singer of a 1000 faces”, jo tas izsaka par viņu.

Veronika studējusi Lietuvā un Vācijā, un kopš 2012.gada viņa ir bieži sastopama un džeza mūzikas skatuvēm visā pasaulē. Bez aktīvas darbības kopā ar savu kvartetu Veronika muzicē arī duetā ar savu vīru Dmitriju Golovanovu, dzied retro-svinga trio “The Ditties”, darbojas uz laikmetīgās operas mūzikas skatuves un piedalās daudzos citos mūzikas projektos, uzstājoties Amerikā, Ķīnā, Krievijā un visā Eiropā.

“Singer of a 1000 faces” ir visīstākais džeza albums, kas parāda Veroniku kā pieredzējušu komponisti un spēcīgu kvarteta līderi. Sadarbojoties ar labākajiem Lietuvas un Igaunijas džeza mūziķiem, lielākā daļa dziesmu šajā albumā tapusi jau ar pirmo mēģinājumu. Drosme un rotaļīgums caurvij visu albumu. Pašas Veronikas kompozīcijas, džeza standarti un viņas brīnumainā balss aizkustinās ikviena klausītāja dvēseles stīgas.