MOTEL KAIJŪ

Īpašs veltījums Visumam un sapņiem par realitāti, kur augstās tehnoloģijas un cilvēki darbojas kopā, lai veicinātu radošumu. Tulkojumā no japāņu valodas Kaijū nozīmē “dīvains zvērs”.

Motel Kaijū uz muzikālās skatuves sevi piesaka nākot klajā ar īpašu audioierakstu, kas tapis “dzīvajā” ierakstā Lume Milanā, debijas albumu “Hozono” un elektro-pop singlu “Family Computer”. Šis jaunais koncepts par ceļojumu mūzikā, atklājot līdz šim nedzirdētas skaņas un atdzimstot antīkajām tehnikām un iekārtām, ļauj klausītājam nokļūt kosmosā, zvaigžņu kuģī, videospēlē, filmā par neeksistējošiem briesmoņiem, un pieredzēt neaizmirstamu emocionālu ceļojumu. Motel Kaijū ir radošs visums, kurā nekas netiek uzskatīts par pārāk dīvainu vai jocīgu.

Niccolò Faraci, Motel Kaijū dibinātājs, šo jauno piedzīvojumu apraksta kā ceļojumu atmiņās par pagātni, taču vienlaikus uzsver, ka tas viss notiek izvairoties no jebkāda veida nostalģiskām, nepiepildītām idejām vai ilgām.
Šī modernā, pasaules pieredzes bagātā kvarteta dzimtene ir Milāna. Sastāvā četri erudīti mūziķi, kas neatlaidīgi strādā, lai sasniegtu savus sapņus. Tā dalībnieki ir pārliecināti, ka saplūstot kopā vairākiem mūzikas stiliem tiek radīta jauna, īpaša mūzika. Oriģinālās skaņas veidošanai tiek izmantots vērtīgais 80.to gadu tehnoloģiju mantojums.

Motel Kaijū Lume koncerta ieraksts ar nosaukumu “Live at Lume” klajā nāca 2018.gada februārī. Ierobežotā daudzumā tas ir pieejams audio un drīz iznāks arī videoierakstā. Lume koncertā tiek atskaņotas Niccolo Faraci kompozīcijas, kas smalki balansē starp precīzu un akurātu orķestra izpildījumu un brīvu improvizāciju, padarot skanējums siltu un plašu.
Otrs, un varētu pat teikt, svarīgākais notikums, ir HOZONO nākšana klajā, kas ir pirmais oficiālais vinila un digitālai lejupielādei pieejamais ieraksts. Šobrīd albums atrodas izstrādes pēdējā stadijā un tajā tiks ierakstītas 14 oriģinālkompozīcijas ar īpašu skaņas uzbūvi, kas panākta pateicoties Rolands un Yamaha 80 sintezatoru skanējumam. Jāatzīst, ka arī vizuālais ieraksta noformējums ir ļoti oriģināls. To radījis Pierluigi Longo, kura īpaši personiskā attieksme un pieeja darbam, ir pavērusi durvis uz starptautiskiem preses izdevumiem Eiropā, ASV un Āzijā.

Priekš HOZONO tika veidots arī īpašs priekšskatījuma videoklips, kas veltīts Motel Kaijū mūzikas un zinātnes garam. Viens no albumā esošajiem skaņu celiņiem, THE 8th MAN, veltīts 60.-to gadu animācijas filmu producēšana, kas tapa par pamatu tādām kino filmām kā Terminators, Robocop un daudzas citām.
2017.gada nogalē Motel Kaijū prezentēja savu jaunizveidoto eksperimentālo mūzikas videoklipu – skanot mūzikai, video redzama  mākslīga radība, kas radīta  kā ideāla sintētiska sieviete. “Family Computer” ir veltījums 80.-to gadu filmām un audio ierakstiem, kas atrasti skaņu celiņā “Stranger Things” un citur. Izmantojot Vocoder, digitālo balss sintezatoru un vēl daudz dažādu skaņas ģeneratoru klāstus, “Family Computer” ir projekts, kas noteikti nevar tikt raksturots kā nostalģisks un vecmodīgs.