Modal Jazz Ensemble

Augstas raudzes profesionālu džeza mūziķu kolektīvs. Ansambļa muzikālās intereses galvenokārt saistās ar hardbopu un Main Stream Jazz.

Ritma sekcija:

Artjom Sarvi – klavieres

Beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedru (maģistrantūru), Artjoms ir talantīgs un daudzpusīgs mūziķis, kurš ne tikai virtuozi spēlē klavieres, bet arī komponē un aranžē. Kā atzīst pats Artjoms, tieši komponēšana ir viņa radošās darbības nozīmīga daļa, kas palīdz viņam attīstīties kā mūziķim un radošai personai.

Boris Bannih – kontrabass

Latvijas džeza veterāns, kurš aktīvi muzicē jau vairāk kā 40 gadu. Muzicējis kopā ar leģendāriem Latvijas džeza mūziķiem kā Vadimu Viadro u.c., bijis dalībnieks Latvijas Radio bigbendā, “New Moscow Jazz Band” un dqaudziem citiem. Piedalījies vairākos nozīmīgos starptautiskos džeza festivālos: Rostov Jazz (Krievija) -1976, Tbilisi Jazz (Gruzija) – 1978, Pori Jazz (Somija) – 1989, Jazz in Marciac (Francija) – 1991.

Vlad Zelkin – sitaminstrumenti

Pieredzējis džeza mūziķis, kurš, kopš 1978. gada dzīvojot ASV, uzstājies ar neskaitāmiem starptautiski pazīstamiem džeza un R&B mūziķiem. Uzstājies pirmajā Detroitas-Montrē džeza festivālā (Detroit – Montreaux Jazz Festival).

Pūšamie instrumenti:

Indriķis Veitners – tenorsaksofons / klarnete

Virtuozs džeza saksofonists un klarnetists, pasniedzējs un džeza vēsturnieks, Indriķis ir viens no Latvijas džeza izglītības sistēmas pamatlicējiem – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedras dibinātājs un vadītājs. Regulāri uzstājas ar vadošajiem Latvijas džeza mūziķiem, bigbenda “Mirage Jazz Orchestra” dalībnieks. Indriķa Veitnera mūzikālās intereses ir ļoti daudzpusīgas, un sniedzas no etno-džeza līdz pat diksilendam.

Lauris Amantovs – trombons

Viens no talantīgākajiem, radošākajiem un aktīvākajiem savas paaudzes džeza mūziķiem. Beidzis Klaipēdas Universitātes džeza nodaļu (Lietuvā), un vēlāk Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedru (maģistrantūru), Lauris ir piedalījies arī tādu džeza meistaru meistarklasēs kā Pēteris Herbolcheimers (Peter Herbolzheimer) un Džigs Vighams (Jiggs Wigham). Lauris ir vairāku džeza konkursu laureāts, un ir dibinājis un vada vairākus džeza sastāvus: “Mirage Jazz Orchestra”, Mirage Octet, Riga Cool Quintet, Lauris Amantovs Jazz Quartet u.c.

Normunds Piesis  –  trompete / flīgelhorns

Normunds ir visjaunākais ansambļa dalībnieks, kurš sastāvam pievienojies tikai šogad. Līdzīgi kā pārējie, viņš ir beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza katedru (maģistrantūru), un patlaban ir viens no pieprasītākajiem džeza trompetistiem Latvijā. Normunds ir vairāku bigbendu dalībnieks – viņš uzstājas gan “Mirage Jazz Orchestra”, gan Raita Ašmaņa bigbendā, kā arī daudzos citos mūzikālos projektos visdažādākajās stilistikās.

Īpašie viesi – starptautiski atzītās, vienmēr šarmantās džeza vokālistes:

Evilena Protektore

Komponiste un vokāliste Evilena Protektore, uzstājoties kopā ar mūziķiem no visas pasaules, ar savu balsi aizrāvusi neskaitāmus klausītājus visā Eiropā.

Olga Pīrāgs

Olgas Pīrāgs spēcīgā un lokanā balss, temperaments, izpildījuma virtuozitāte un ritma izjūta, kā arī personības šarms rada neatkārtojamu tēlu, kas klausītājiem liek ar nepacietību gaidīt katru nākamo mākslinieces uzstāšanos.