Pasniedzēji

Ģitāra

Rafal Sarnecki  

Rafals ir dzimis Varšavā (Polijā), taču jau vairāk kā 13 gadus dzīvo Ņujorkā, kļūstot par vienu no pieprasītākajiem savas paaudzes ģitāristiem. Ar paša radītiem projektiem mūziķis ir viesojies Ķīnā, Dienvidkorejā, Malaizijā, Čīlē, Izraēlā, ASV austrumu un rietumu piekrastē, kā arī daudzās no Eiropas valstīm. Dalījis skatuvi ar labākajiem džezmeņiem Amerikā, tādiem kā saksofonistiem Gary Thomas, Ben Wendel un Joel Frahm, trompetistiem Ingrid Jensen un Alex Sipiagin, un daudziem citiem.

Līdzšinējās karjeras laikā Rafals ir ierakstījis četrus albumus un divi no tiem – Song From a New Place (2008, ARMS Records) un Cat’s Dream (2014, BJURecords) ir tikuši nominēti FRYDERYK balvai (Polijas gada balva mūzikā), savukārt albumu The Madman Rambles Again (2011, Fresh Sound) Hi-Fi žurnāls un All About Jazz, Dave Sumnersa rubrikā, atzinis par 2011.gada vienu no labākajiem džeza mūzikas albumiem. Jaunākais Rafala albums ar nosaukumu “Climbing Trees” klajā nācis pagājušajā vasarā (2018.gada 27.jūlijā). Paralēli paša radītajiem projektiem un grupām, Rafals koncertē kopā ar Lucas Pino No-Net Nonet, Annie Chen Group un David Bertrand Kvintetu.

Dzīvojot Ņujorkā, Rafals daudz laika veltījis studijām. Ir absolvējis prestižo New School programmu Jazz & Contemporary Music, iegūstot bakalaura grādu. Maģistra grāds iegūts absolvējot Ņujorkas universitātes, Kvinsas koledžas džeza mūzikas nodaļu. 2015.gadā absolvēta arī Fryderyk Chopin mūzikas akadēmija Varšavā, kur iegūts doktora grāds kompozīcijā.

www.rafalsarnecki.com

Bungas

Nathan Blankett 

Izraēlā dzimušais bundzinieks, komponists un aranžētājs – Nathan Blankett fascinē klausītāju ar savu spēju orientēties daudz dažādos mūzikas žanros. Gadu gaitā savā izpildījumā viņš ir izkopis maigu un dabisku skaņu, kas apvieno dažādus folkloras pasaules mūzikas elementus, kā arī mūsdienīgu uz elektronisko mūziku orientētu skanējumu.

2011. gadā Nātanam tika piešķirta stipendija prestižajā Berklija Mūzikas koledžā, kur viņam bija iespēja studēt kopā ar tādiem lieliskiem bundziniekiem kā Ian Froman, Yoron Israel, Ralph Peterson, Joe Carrier, Bill Elliott un daudziem citiem. Berklija Mūzikas koledžu bundzinieks absolvēja 2014.gadā, iegūstot grādu Contemporary Writing and Production.

Dzīvojot Ņujorkā, Nātans piedalās dažādos projektos un muzicē vairākos sastāvos, piemēram, Mob Job un The Nick Horner Family, ar kuriem viņš bija devies uz Kito un Peru, lai spēlētu ANO konferencē. Muzicē Ehud Ettun Trio sastāvā, viesojoties tādos starptautiski atzītos mūzikas festivālos un klubos kā Seoul Music Week, Jazz in Degou festivālā (Dienviudkolrejā), Esse Jazz Club (Maskavā) un daudzos citos.

Kopš 2019. gada novembra Nātans ir Internal Compass Institute dalībnieks, Izraēlā, kur viņš pašlaik arī dzīvo, turpinot koncertēt visā pasaulē kopā ar labākajiem džeza mūziķiem.

Bass

Ehud Ettun 

Izraēlā dzimušais basa spēles meistars Ehuds Ettuns džeza mūzikas pasaulei sevi pieteica uzstājoties kopā ar saksofonistiem George Garzone no Bostonas un Donny McCaslin, džeza pianistiem Fred Hersch no ASV un Danilo Perez no Panamas, klarnetisti Anat Cohen no Ņujorkas, saksofonistu un komponistu Eli Degibri un daudziem citiem uz starptautiskās džeza mūzikas skatuves atpazīstamiem māksliniekiem. Ehuda īpaši maigā spēles maniere pat kontrabasu spēj padarīt par maigu un lirisku instrumentu. Viņa individuāli izstrādātā tehnika ir padarījusi mūziķu par vienu no pieprasītākajiem basistiem pasaulē.

“Ettuns var uzburt Čārlija Haden dziļo dvēseliskumu.”-citāts no The Boston Globe

Ehuds ir uzstājies prestižajā džeza klubā Blue Note un Kenedija Centrā Vašingtonā, piedalījies neskaitāmos džeza festivālos Eiropā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un Āzijā. Pēdējo gaidu laikā mākslinieks daudz laika velta savam projektam (Ehud Ettun Trio), ar kuru tūres ietvaros jau ir paguvis paviesoties Polijā, Vācijā, Serbijā, Dienvidkorejā, kā arī Amerikas pilsētās Ņujorkā, Toronto, Bostonā un citur. Trio, radot savu mūziku, ir ietekmējies no modernā džeza, tajā pašā laikā turpinot tādu džeza klasiķu tradīciju kā Chick Corea, Carla Bley, Brad Mehldau, Ray Brown, Charlie Haden un citu.

Paralēli darbam ar savu trio Ehuds ir izveidojis veiksmīgu sadarbību ar vairākiem mūziķiem, kā vienu no tiem varam minēt pianistu no Japānas Haruka Yabuno, ar kuru kopā radīts projekts Yabuno Ettun. Bez aktīvas muzicēšanas Ehuds ir arī mākslinieciskais direktors Internal Compass Music projektam (http://www.internalcompassmusic.com/about) kā arī Internal Compass Institute dibinātājs.

 

Vokāls

Bogna Kicinska 

Džeza vokāliste, komponiste un pasniedzēja, kuras dzimtas saknes meklējamas Polijā. Jau pirms pārcelšanās uz dzīvi Amerikā, Polijas modernās džeza mūzikas aprindās viņa bija pazīstama kā viena no emocionāli saviļņojošākajām dziedātājām.  International Jazz Competition for Singing Musicians, Old Jazz Meeting, Nadzieje Warszawy un daudzu citu vokālo konkursu laureāte.

2010.gadā Bogna pārcēlās uz Ņujorku un uzsāka studijas Aaron Copland mūzikas skolā. Dzīvojot Ņujorkā un uzstājoties kopā ar neskaitāmiem mūziķiem daudzveidīgos projektos, dziedātāja ātri vien kļuva pazīstama arī uz ASV džeza mūzikas skatuves u jau pēc pāris gadiem, 2012.gadā, viņa nodibina kvintetu, kura sastāvā ir daži no Ņujorkā atpazīstamākajiem džeza mūziķiem. Drīz vien klajā nāk arī grupas debijas albums “The Maze”, kurš ticis nominēts 2015.gada FRYDERYK balvai (Polijas gada balva mūzikā).

“Apbrīnojamas vokālās spējas [ … ] aizraujoša pieeja improvizācijai [ … ] viena no labākajām “scat” vokālistēm, kādu esmu dzirdējis pēdējo gadu laikā.” -Rick Anderson, cdhotlist.com

“Bogna Kicinska [ … ] ir īsts atklājums, viņa ir dziedātāja ar neiedomājami plašu balss diapazonu, viņas dziedājums ir emocionāls un bez jebkādas atturības un ierobežojuma improvizācijā tiek izmantota “scat” tehnika.” -Jazz Forum Magazine (Polija)

www.bognakicinska.com

Taustiņinstrumenti

Daniel Schwarzwald 

Daniels ir pianists un komponists, kurš dzimis Jeruzalemē. Šobrīd dzīvo Berlīnē un, attīstot savu unikālo balsi un īpašo pieeju kompozīcijai, rada mūziku gan vokālajam izpildījumam, gan akustiskajām klavierēm. No tango līdz džezam – tas viss ir viņa lauciņš. Daniels studējis Jeruzalemes Mūzikas Akadēmijā, kur apguvis klasisko klavierspēli, džezu, kamermūziku un kompozīciju pie pasniedzējiem Omri Mor, Itai Rosenbaum, Slava Ganelin un Shoshana Cohen.

2012.gadā Berlīnē, Internal Compass ierakstu studija klajā laiž Daniela pirmo klavieru solo albumu “My Journey to Venus”. Arī otrais pianista albums ar nosaukumu “First Meeting”, kas tapis sadarbībā ar čellisti Juliju Bilat, tiek ierakstīts Internal Compass studijā. Pēdējo 6 gadu laikā uz multikulturālās Berlīnes skatuves Daniels ir piedalījies neskaitāmos projektos, muzicējis ar māksliniekiem no visas pasaules, uzstājoties nozīmīgos džeza klubos, festivālos un sniedzot koncertus visā Vācijā un Eiropā.

Mūziķu aprindās Daniels ir ļoti pieprasīts pianists. Viņš ir piedalījies vairākos projektos kopā ar amerikāņu dziedātāju Kevin Mahogany, Izraēlas saksofonistu un komponistu Eli Degibri, bundzinieku Ziv Ravith un kontrabasistu Ehud Ettun, uzstājies džeza festivālos Dominikānā, Dienvidkorejā, Baltkrievijā un citos. Drīzumā klajā nāks Daniela jaunais albums, kas sevī ietvers viņa oriģinālmūziku un īpaši radītas kompozīcijas, kas veltītas ebreju dzejai (Zelda, Bialika, Rachel).

Daniels ir nesen atgriezies Izraēlā, lai pievienotos Internal Compass programmai, kas sevī ietver gan meistarklašu vadīšanu, gan piedalīšanos dažādos aizraujošos projektos.

Pūšamie instrumenti

Pete Madsen – trombons


Trombonists Pīts Madsens savu bakalaura grādu mūzikā ieguvis Misūri universitātē, Maģistra grāds mūzikā iegūts absolvējot Ziemeļilinoisas universitāti, savukārt doktorantūra pabeigta Ilinoisas universitātē. Dr. Madsens šobrīd strādā Nebraskas universitātē Omahā (UNO), kur vada džeza ansambļus un combo sastāvus, organizē UNO Great Plains džeza festivālu un džeza mūzikas nometnes.

Viņš plaši pārvalda kā džeza, tā popmūzikas un arī klasikās mūzikas žanrus, par ko liecina viņa sadarbība uz mūzikas skatuves ar tādiem māksliniekiem kā trombonistu Bilu Watrous, saksofonistu Pītu Christlieb, dziedātājiem Aretu Frenklinu un Frenku Valli, Džima Vīdnera Big Band, Omaha Big Band, Nebraska Jazz Orchestra, Omaha Jazz Orchestra, Ilinoisas simfonisko orķestri, Omaha simfonisko orķestri, Omaha Brasa Ensemble, Misūri simfonisko biedrību un vēl daudziem citim.

Pīts Madsens visā pasaulē ir augsti pieprasīts gan kā mūziķis, gan pasniedzējs – meistarklašu vadītājs, un ar savām prasmēm un zināšanām ir dalījies ar interesentiem gan dzimtajā Amerikā, gan arī viesojoties Eiropā, Japānā un Brazīlijā. Continental Trombone kvarteta sastāvā Pīts ir uzstājies un vadījis Eastern Trombone un Midwest meistarklases, kā arī piedalījies Starptauriskajā Džeza Mūziaks Izglītības Asociācijas rīkotajā  konferencē. Kopā ar Continental Trombone kvartetu muzicējis Spānijā, Meksikā, Brazīlijā, Ķīnā un Kanādā. Dr. Madsen ir  metāla pūšamo instrumentu ražotāja Getzen mākslinieks.

 

Darren Pettit – saksofons

Saksofonists Darren Pettit saņēma bakalaura grādu saksofona spēlē 1995. gadā, absolvējot Nebraskas universitāti Omaha (UNO). Studiju laikā viņš ieguva Presser stipendiju, kā arī Dean’s Award from the College of Fine Arts apbalvojumu. Vēlāk Darens  saņēma arī pilnu stipendiju studijām Sinsinati Universitātes Konservatorijā, kur ieguvis maģistra grādu.

Mūziķis regulāri koncertē kopā ar  Omaha simfonisko orķestri, Omaha Community Playhous un Las Vegas Lab Band, bet šobrīd Dr. Petets ir UNO mūzikas teorijas un kompozīcijas nodaļas vadītājs, kur viņš pasniedz mūzikas teoriju, dzirdes treniņu, džeza aranžiju un ansambļu klasi – Combo 1, kas viņa vadībā ir uzstājies Kanzasā, Aiovā, Teksasā, Kolorādo, Ķīnā, Japānā, Dienvidkorejā un nu arī Latvijā. Nesen Darens ieguva arī doktora grādu Nebraskas Universitātes – Linkolnā.