Martin Joey Dine “New Wave” Kvartets

Martin Joey Dine ir džeza pianists, komponists un aranžētājs, kurš dzimis 1992.gadā Francijas pilsētā Montmorency. Klavierspēli sācis apgūt jau no 6 gadu vecuma. Kad Matinam apritēja 16 gadi, viņš tika uzņemts Jazz a Tours skolā, kur klavieru klasē 2 gadus mācījās pie skolotāja Guillaume De Chassy, paralēli piedaloties vairākās meistarklasēs.

Pēc skolas absolvēšanas Martins devās uz Parīzi un uzsāka studijas Parīzes konservatorijā pie pasniedzējiem Carine Bonnefoy un Benjamin Moussay, kā arī piedalījies Enrico Pieranunzi, Yaron Herman, Andy Emler, Romane, Ingrid Jensen un Gael Horellou vadītajās meistarklasēs.

2012.gadā, 20 gadu vecumā, jaunais mākslinieks dodas tūrē uz Ņujorku un paralēli, kopā ar Darryl Hall, Rémi Vignolo, Baptiste Herbin and Maxime Berton, strādā pie sava pirmā albuma Wario.

2013.gadā Martins muzicē kopā ar pazīstamo franču izcelsmes reperi Taipan, un iegūst pirmo vietu un galveno balvu starptautiskajā Piano Forté džeza pianistu konkursā. Drīz vien tiek radīts arī mākslinieka otrais albums Copperfield sadarbībā ar Nicolo Ricci, Rodolphe Lauretta, Tim Campanella, Gael Petrina, Othello Ravez un simfonisko orķestri.

2017.gada oktobrī Martin Joey Dine mūzika kļūst par vienu no biežāk atskaņotākajām radio stacijā France Bleu, viņš sniedz interviju Holandes radio stacijā NPO Radio 6, Soul and Jazz, un tajā pašā mēnesī klajā laiž jaunu singlu ar nosaukumu Upperground.

Kopš 2015.gada pianists studē Amsterdamas mūzikas konservatorijā Nīderlandē.

Sastāvā :

Léa Ciechelski (flauta, vokāls)

Martin Joey Dine (taustiņinstrumenti)

Pierre Balda (kontrabass)

Roope Kantonen (bungas)