Marikas Šaripo kvartets un Beāte Zviedre

Marikas Šaripo kvartets un Beāte Zviedre ir muzikālā apvienība, kas izpilda pianistes Marikas Šaripo radīto oriģinālmūziku. Šīs mūzikas pamatā ir džeza mūzikas, improvizācijas savienība ar klasiskās mūzikas elementiem un pasaules mūzikas akcentiem, kā arī spilgta emociju un izjūtu gamma. Kopā ar kvartetu muzicēs brīnišķīgās un neatkārtojamās balss īpašniece Beāte Zviedre.

Mākslinieki:

Vokāls – Beāte Zviedre

Klavieres/kompozīcijas – Marika Šaripo

Saksofons – Toms Rudzinskis

Kontrabass – Jānis Rubiks

Bungas – Pauls Pokratnieks

Marika Šaripo 

Marika darbojas kā pianiste un komponiste. Pirmos savus 18 radošos gadus pievērsās klasiskajai mūzikai, kur guvusi panākumus kā pianiste starptautiskajos konkursos. Vēlāk atradusi aicinājumu džeza un brīvās improvizācijas mūzikā, kur maģistra studiju gados, ArtEZ konservatorijā Nīderlandē, izveidojusi internacionālu džeza oriģinālmūzikas sastāvu – MarikaSaripo-Quintet.

Beāte Zviedre 

Beāte studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā džeza mūzikas nodaļā. Labi zināmā dziedātāja guvusi savu atpazīstamību grupas ‘’Framest’’ sastavā, kā arī ir ideju autore un vokāliste Beātes Zviedres Trio.

Jānis Rubiks

Jānis studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā džeza mūzikas nodaļā. Spēlē basģitāru/kontrabasu dažādos džeza un improvizētās mūzikas projektos ar mūziķiem – Evilenu Protektori, Tomu Rudzinski, Denisu Paškeviču, Ievu Kerēvicu, Kārli Vanagu un Daumantu Kalniņu.

Toms Rudzinskis

Toms saksofona spēli ir studējis prestižajā Amsterdamas konservatorijā. Viņš ir vinnējis neskaitāmus džeza un klasiskās mūzikas konkursus, kā ,piemēram, “Keep an Eye” jazz award, ieguvis grand prix prestižajā ‘’Burghausen Jazz competition’’ un Dutch Jazz Competition’’. 2015. gadā Toms izdeva savu pirmo albumu ‘’ABRA’’, kas tika nominēts mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” divās kategorijās – ‘’Labākā debija’’ un ‘’Labākais džeza albums’’.

Pauls Pokratnieks

Pauls ir ieguvis maģistra grādu džeza mūzikā Hāgas Karaliskajā konservatorijā, Nīderlandē. Viņš regulāri koncertē Eiropā ar dažadiem internacionāliem sastāviem. Ir piedalījies tādos džeza festivālos kā ‘’Aglanjazz Festival’’ (Kipra), ‘’Casa Del Jazz’’ (Itālija), ‘’Warsaw Summer Jazz Days’’ (Polija), ‘’Reykjavik Jazz Festival’’ (Islande), ‘’Rīgas Ritmi’’ un ‘’Saulkrasti Jazz’’. Šobrīd Pauls dzīvo Gēteborgā, Zviedrijā, kur strādā gan kā aktīvs mūziķis, gan pedagogs.