KINGA GŁYK

Kingai Głyk ir tikai 20 gadi, un jau šobrīd viņa tiek uzskatīta par uzlecošo zvaigzni džeza un blūza mūzikas pasaulē un, viennozīmīgi, par jaunās paaudzes labāko Polijas basģitāristi. Savu muzikālo karjeru Kinga uzsāka 12 gadu vecumā, spēlējot ģimenes grupā ar nosaukumu Głyk P.I.K. TRIO. Neskatoties uz savu nelielo vecumu, māksliniece jau ir paguvusi sniegt vairākus koncertus Indonēzijā, Austrijā, Vācijā, Šveicē, Itālijā, Portugālē, Slovākijā, Čehijā un Ukrainā.

2015.gada martā klajā nāca Kingas debijas albums ar nosaukumu „Rejestracja”, par kuru pozitīvas atsauksmes bija lasāmas žurnālos “Jazz Forum” un Twoj Blues”. Arī Polijas lielākajā mūzikas raidstacijā “Trojka” tas tika novērtēts atzinīgi.

JAZZ TOP un BLUES TOP rīkotajās ikgadējās aptaujās viņa saņēmusi nominācijas vairākās kategorijās, kā piemēram, Jaunā Cerība, Basģitāra un Gada Atklājums.

2016.gada februārī Kinga “dzīvajā” (spēlējot visiem mūziķiem kopā) ierakstījusi savu otro albumu “Happy Birthday”. Šī paša gada vasarā, jūnijā, apvienība Bass Player United savā Facebook lapā publicēja Ērika Kleptona dziesmu “Tears in heaven” Kingas izpildījumā. Šī video skatījumu skaits sasniedza 20 miljonus!

2017.gada oktobrī, Kingas albumu “Dream”, kas ierakstīts kopā ar džeza mūzikas aprindās labi zināmiem māksliniekiem Greg Hutchinson (pie bungām), Tim Garland (saksofons), Nitai Hershkovits (klavieres), klajā laidusi viena no pasaulē slavenākajām mūzikas izdevniecībām Warner Music Group. Un viņu paspārnē topa arī Kingas jaunākais albums, kurš plašākai publikai būs pieejams šīs vasaras beigās, bet par to visu Jūs uzzināsiet Saulkrasti Jazz 2019!

Sastāvā:

Kinga Głyk – bass
Pawel Tomaszewski – taustiņinstrumenti
David Haynes – bungas
Irek Głyk – vibrofons

 

http://kingaglyk.pl