KAUŅAS BIG BAND

Kauņas bigbends ir Kauņas pilsētas džeza orķestris, kuru 1991. gada nogalē dibinājis pianists Romualdas Grabstas. 2012.gadā Kauņas bigbends kļuva par koncertorganizācijas “Kauno santaka” dalībnieku.

Bigbends līdz šim uzstājies Somijā, Krievijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Igaunijā, Norvēģijā, Polijā, Baltkrievijā un Latvijā, taču īpaši aktīvi iesaistās tieši Lietuvas muzikālās dzīves norisēs, kur piedalās gandrīz visos valstī notiekošajos džeza festivālos. Kopā ar Bigbendu bieži uzstājas arī labākie un pazīstamākie Lietuvas džeza mūziķi un jāatzīst, ka ik reizi orķestris spēj saviem klausītājiem prezentēt arvien jaunas un oriģinālas programmas. Kauņas bigbenda muzikālo izpildījumu raksturo plaša stilu daudzveidība – no džeza klasikas līdz mūsdienīgi modernām džeza kompozīcijām.

Liela loma orķestra radošajos sasniegumos pieder projektiem, kas tapuši kopā ar pasaulē slaveniem džeza izpildītājiem, piemēram – zviedru mūziķi Rodžeru Pontari, džeza pianistiem Jukku Linkolu (Somija) un Frenku Mantotu (ASV), saksofonistu Ēro Koivistoinenu no Somijas, trompetistu Rendiju Brekeru un trombonistu Džigsu Vigamu no ASV,  vācu ērģelnieci Barbaru Denerleini, bundzinieku no Argentīnas Danielu Messinu, multi-instrumentālistu Arkādiju Šilkloperu no Krievijas un daudziem citiem. Pēdējo gadu laikā Kauņas bigbends ir uzstājies kopā ar starptautiski plaši atpazīstamiem džeza izpildītājiem – Lasi Lindgrēnu no Somijas, saksofonistiem Igoru Butmanu no Krievijas un Bobu Minceru no ASV, kopā īstenojot pasaulē visiem tik ļoti labi zināmus un populārus projektus kā “Frank Sinatra Show” un “Only Girls are Allowed in Jazz”.