JVLMA Combo

JVLMA džeza katedras studentu kombo radās 2018. gadā, apvienojot piecus jaunos džeza mūziķus. Edīte Štrausa (vokāls), Vadims Dmitrijevs (trombons), Krists Saržants (klavieres), Uģis Immers (kontrabass) and Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti), kopā ar katedras vadītāju, džeza mūziķi Indriķi Veitneru radīja savu oriģinālmūzikas programmu, ar kuru uzstājās ASV, Omahā, “Great Plains” džeza festivālā 2019. gada pavasarī.

Iespaidojoties no tik dažādiem mūzikas novirzieniem kā klasiskā, džeza mūzika un pat hip hops, jauno mūziķu radītie skaņdarbi ir spilgts piemērs Latvijas mūsdienu džeza daudzpusīgajam skanējumam. Kā saka Krists, “ļoti nozīmīgi ir būt personīgās attiecībās ar mūziku, ko radi, pat neskatoties uz spēlēto instrumentu. Katra mūziķa personīgā dalība ir tas, kas padara kompozīciju par dzīvu un katru koncertu par unikālu piedzīvojumu”.

Koncertā atskaņotie skaņdarbi tapuši, inspirējoties gan no džeza tradīcijas, gan mūsdienu laikmetīgās un klasiskās mūzikas. Jauno džeza mūziķu kvintets regulāri uzstājas gan Rīgas džeza klubos, gan koncertē citur Latvijā un kaimiņvalstīs.

Kārums no pirmā "Pagraba": Joseph Willow's Combo

Hei-hei, te īsts kārums no pirmās pārraides #Pagrabs! —Trīs reizes drīkst minēt – kas ir "Joseph Willow's Combo"? Atminējums ir apburoši vienkāršs: tas ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija 2. kursa džeza ansamblis, kurā muzicē un dzied topošie džeza mākslinieki: dziedātājas Līga Kupča un Edīte Štrausa, trombonists Vadim Dmitrieff, saksofonists Ervīns Veliks, kontrabasists Uģis Immers, ģitārists Jānis Pastars un bundzinieks Sigvards Dižais.Pirmajā raidījumā #Pagrabs viņi mūs apbūra ar sirsnīgām latviešu džeza leģendu melodiju aranžijām. Ideja par šādu programmu pieder JVLMA Džeza katedras un šī ansambļa vadītājam Indriķis Veitners: uzdevums jauniešiem bijis pamatīgs izaicinājums, taču rezultāts ir brīnumjauks, vai ne?Lūk, Ringolda Ores skaņdarbs "Lietutiņš", kas ansamblim ir īpaši mīļa dziesma – tās atskaņošana viņos raisa vienu vienīgu sajūsmu!P.S. 10. septembra raidījuma #Pagrabs audioierakstu klausieties šeit: http://klasika.lsm.lv/lv/raksts/citi-raidiijumi/durvis-veris-pagrabs-jaudigs-raidijums-jauniesiem.a108348/

Posted by Latvijas Radio 3 on Trešdiena, 2018. gada 12. septembris