Jimmy Dludlu

Jimmy Dludlu2Jimmy Dludlu ir dzimis Mozambikā. Pirmo reizi rokās paņēma brālēna ģitāru, kad viņam bija 13 gadi un, atdarinot radio dzirdamos Mozambikas džeza mūziķus, uzsāka apgūt ģitārspēli pašmācības ceļā. Viņa pirmie koncerti un uzstāšanās bija kopā ar brālēnu, kad abi spēlēja vietējās pilsētiņas iedzīvotāju kāzās un citos svētkos. Profesionāli džeza mūziku mākslinieks studējis Keiptaunas universitātē.

Jimmy Dludlu izpildītās kompozīcijas droši var uzskatīt par Afro – Jazz visā tā krāšņumā!

 

Jo īpaši spožs mākslinieka karjeras posms aizsākās 80.to gadu vidū, kad Jimmy Dludlu uzsāka koncertēt kopā ar pasaulē pazīstamākiem Dienvidāfrikas māksliniekiem, tādiem, kā Trevor Hall (Jamaikas dziedātāju), Kalahari un Satari no Botsvānas un, nevaram nepieminēt, arī Ganas džeza mūzikas ikonu – saksofonistu George Lee. Šajā laika posmā Jimmy “zvaigžņu stunda” bija 1986.gadā, kad Botsvānas Neatkarības dienas svinību koncertā viņš uzstājās kopā ar Anansi un Āfrikā pazīstamo mūziķi Thomas Mapfumo, kuru bieži mēdz dēvēt arī par “Zimbabves Lauvu”. 1995.gadā, kopā ar Senegālas dziedātāju un ģitāristu Ismael Lo, Jimmy Dludlu ar savu grupu C-Base Collective, uzstājās Āfrikas Atkalapvienošanās tūrē Keiptaunā, 1996.gadā sniedza 2 neaizmirstamus koncertus Arts Alive festivālā Johanesburgā un, jau šī paša gada nogalē, kļuva par PolyGram ierakstu studijas mākslinieku.

Jimmy.Dludlu1997.gada septembrī PolyGram klajā laida mākslinieka debijas albumu ar nosaukumu Echoes from the Past, kurš tika uzņemts ar plašām ovācijām gan fanu, gan mūzikas industrijas pasaulē. Neizpalika arī apbalvojumi – iegūtas divas FNB SAMA (South African Music Awards) balvas par “Labāko jauno debiju” un “Labāko mūsdienu džeza mūzikas albumu”. Šo albumu izdeva vairāk kā 25 000 eksemplāros 9 pasaules valstīs, to starp ASV, Itālijā, Šveicē, Zviedrijā un Ungārijā.

2000.gada martā Jimmy Dludlu atkārtoti ieguva SAMA balvu kā “Labākais vīriešu izpildītājs” un, ar albumu Essence of Rhythm, uzvarēja nominācijā “Labākais mūsdienu džeza mūzikas albums”.

Kopumā klajā nākuši 8 mākslinieka albumi – Echoes from the Past (1997), Essence of Rhythm (1999), Afrocentric (2002), Corners of my Soul (2006), Portrait (2007), Tonota (2011), Jimmy Dludlu Live (2015) un In the Groove (2016), kuru tapšanā piedalījušies tādi pasaulslaveni mūziķi kā 6 Grammy balvu ieguvējs Bebe Winans, 2 Grammy balvu ieguvēja nominācijā “Pasaules mūzikas albums” Angelique Kidjo, Salif Keita, Judith Sephuma un daudzi citi.

Jimmy-Dludlu-for-Xipixi-3Jimmy Dludlu īpašais mūzikas stils radies apvienojot gan tradicionālos, gan modernos džeza elementus. Jāatzīst, ka mūziķis daudz ir ietekmējies no Wes Montgomery, George Benson un citām Dienvidāfrikas leģendām, tādām kā Miriam Makeba, Letta Mbulu, Hugh Masekela, Themba Mokwena un Allen Kwela. Viņš burtiski slīkst Rietumu, Centrālāfrikas un Latīņamerikas mūzikas ritmos un skaņās, taču viņa pirmā, lielā un nemainīgā mīlestība ir džezs!

Jimmy Dludlu, kā galvenais festivāla viesis, uzstājies Cape Town International Jazz Festival, kuru droši var uzskatīt par vienu no lielākajiem džeza mūzikas festivāliem pasaulē, Lugano Jazz Festival (Šveicē), Calabar Jazz Festival (Nigērijā), Safaricom Jazz Festival (Kenijā) un šovasar gaidāms Saulkrastos – Saulkrasti Jazz Festival (Latvijā)!