Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija

tAktonika

Tāpat kā, zemes plātnes arī cilvēki un to tradīcijas atrodas nepārtrauktā kustībā un mijiedarbībā. Zemes plātņu centrs ir relatīvi mierīgs, taču to robežās nepārtraukti notiek nemierīgi procesi. Plātnes nespēj saskarties mierīgā veidā, tās var vienīgi triekties viena pret otru vai paslīdēt viena zem otras, kā arī rīvēties viena gar otru. Jebkurš no šiem procesiem izsauc nemierus – vulkānismu un zemestrīces –, taču to rezultātā rodas kalni, ieplakas un ūdenstilpnes. Kopsummā tas veido nākamo ainavu, ko dabas zinātnē sauc par tektoniku.

Taču, mūzikā?

Vienkopus apvienojoties džeza mūziķiem un etnomuzikologiem, arī mēs savstarpēji jūtam šo divu plātņu slāņojumu, kas veido pavisam jaunas krāsu gammas, kā arī enerģijas dažādību. Tieši šī iemesla dēļ mūsu ansambļa nosaukums ir „tAktonika”.

Vairāku gadu garumā, piedaloties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rīkotajā festivālā „deciBels”, esam guvuši ārkārtīgi pozitīvas sajūtas par kopīgi radītajiem jaundarbiem, kas sevī ietver dažnedažādu zemju folkmūzikas elementus sakausējumā ar džeza mūzikas harmoniju. Lūk – divas plātnes, kuras savstarpēji savienojoties veido kalnus, ieplakas un ūdenstilpnes.

Sastāvs: Jānis Rubiks (kontrabass), Edgars Cīrulis (klavieres), Zanda Loceniece (klavieres, balss), Dita Belicka (balss), Svens Vilsons (ģitāra), Pauls Ķierpe (sitamie instrumenti), Artūrs Sebris (saksofons, klarnete), Anete Stuce (balss, flauta), Ēriks Zeps (balss, akordeons), Katrīna Riekstiņa (balss, vijole).