INTERFAK BIGBAND

Bigbends izveidojās 1984. gadā no Lēvenes Katoļu universitātes (KU Leuven) inženierzinātņu studentu ansambļa. Drīz pēc tam tas piesaistīja mūziķus no visām universitātes fakultātēm, no kā arī radās nosaukums Interfak BigBand.

Interfak Big Band spēlē plašu repertuāru, kas svārstās no „klasiskā” bigbenda (Count Basie, Duke Ellington, Woody Herman, Glenn Miller) un džeza standartiem (Miles Davis, Dizzie Gillespie, Charlie Parker, Horace Silver), līdz mūsdienu mūzikai (Randy Brecker, Henri Mancini, Jaco Pastorius, varas tornis, Josef Zaniwul, Gordon Goodwin). Tas spēlē arī kompozīcijas, kuru autori ir bigbenda dalībnieki – Bob Grietens, Karel Goddaer un Nele Ghijs.

Katru gadu bigbends spēlē koncertus Lēvenē un citās Beļģijas pilsētās. Bigbends ir arī braucis starptautiskajās tūrēs – uz Čehiju, Vāciju, Poliju, Franciju, Itāliju, Singapūru, ASV un Brazīliju. Šogad viņi dodas uz savas pastāvīgās dziedātājas, Jelenas Stupakas, dzimteni.

Šobrīd bigbendā spēlē aptuveni 25 mūziķi. Viņi visi ir studenti, absolventi vai KU Leuven darbinieki. Grupas diriģents un dibinātājs ir Bart Preneel – KU Leuven profesors.

www.kuleuven.be/ibb