Tribute to Hank Mobley

Rojs Nikolajsens – trompete
Halvars Kauslands – ģitāra
Šels Gunars Hofs – tenorsaksofons
Madars Kalniņš – klavieres
Andris Grunte – kontrabass
Kaspars Kurdeko – bungas

“Hank Mobley ir visliriskākais saksafonists, ko esmu dzirdējis. Viņš dziedāja savā trubā.” /Benijs Golsons/

Sekstets spēlē visnenovērtētākā 60. gadu saksofonista Hank Mobley mūziku. Šis mūziķis vienmēr atradies lielo 60. – 70. gadu saksofona virtuozu ēnā. Tikai pēc viņa nāves Hank Mobley tenora spēle un daudzās kompozīcijas lēnām sāka gūt atzinību un novērtējumu, ko viņš tik ļoti bija pelnījis savas dzīves laikā. Hank Mobley piedalījās Arta Bleikija un Džeza Mesendžeru veidošanā, kur arī spēlēja pirmajos tā pastāvēšanas gados. Vēlāk vairāk uzmanības pievērsa mūzikas rakstīšanai šim sastāvam. Atrodami arī ieraksti, kuros viņa mūziku atskaņo Lee Morgans un Fredijs Habarts.

Šī seksteta izpildījumā dirdēsi daudzas Hank Mobley zināmākās un mazāk zināmās kompozcijas. Sekstets ir uzstājies Kongsbergas festivālā (Norvēģijā) 2014. gadā un šogad bija nelielā, taču ļoti veiksmīgā tūrē, kuras ietvaros muzicēja arī slavenajā džeza klubā “Herr Nilsen”.

Rojs Nikolajsens muzicējis ar lielu daļu Norvēģijas labākajiem džeza mūziķiem un bijis Radio Bigbenda un mini bigbenda Šark 9 sastāvā. Regulāri piedalās dažādos ierakstos, no kuriem pēdējais ir bijis kopā ar itāļu ģitāristu Rina Arbore Sweet Wind and suggestions from space” (2012. No Flight Records).

Šels Gunars Hofs pirms 50 gadiem dibināja Kongsbergas džeza festivālu un ilgu laiku bijis tā vadītājs. 2008. gadā viņš kopā ar ģitāristu Halvaru Kauslandu izveidoja Tribute to Hank Mobley koncepciju un ar šo programmu piedalījies neskaitāmos festivālos Norvēģijā.

Halvars Kauslands Norvēģijā tiek uzskatīts par liriskāko džeza ģitāristu. Viņš ir viens no nedaudzajiem Norvēģijas mūziķiem, kuram bijusi iespēja uzstāties kopā ar Benu Vebsteru un Rdu Mičelu. 1989. gadā spēlējis Čehijas – Norvēģijas bigbendā 1989. Nesen kopā ar dziedātāju Helli Brunvoli klajā nākusi CD triloģija, kuras šīs sērijas pēdējā diska nosaukums ir “Latitude” (2015).

Madars Kalniņš ir Latvijas vadošais džeza pianists, izcils komponists un aranžētājs. Džeza mūzikai pievēsries pirms 30 gadiem, kad uzsācis sadarbību ar leģendāro Latvijas tenorsaksofonistu Raimondu Raubiško. Kopā ar Raimondu spēlējis Lionel Hampton džeza festivālā ASV (1991) un Pori Jazz. Madars uzstājies arī Vācijā, Skandināvijā un Lielbritānijā, Ronija Skota klubā. Daudzus gadus bijis pianists Latvijas Radio Bigbendā. Muzicējis kopā ar tādām džeza mūzikas zvaigznēm kā Biliijs Hārpers, Braiens Melvins, Džaneta Lavsone.

Andris Grunte ir viens no labākajiem Latvijas basa spēles virtuoziem, kurš savas akadēmiskās mūzikas studijas uz kontrabasa sācis 16 gadu vecumā. Jau drīzumā ticis uzaicināts spēlēt kamerorķestrī un uzsācis sadarbību ar vairākiem simfoniskajiem orķestriem Latvijā. 1991. gadā Raimonds Raubiško uzaicināja Andri muzicēt savā kvartetā “Flute Fever”. Droši var apgalvot, ka kopš tā laika Andris ir spēlējis kopā ar visiem Latvijas izcilākajiem džeza mūziķiem, kā arī bijis pavadošo mākslinieku sastāvā lielākajai daļai ārvalstu džeza solistu, kuri viesojušies Latvijā. Andris regulāri piedalās dažādos studiju ierakstos, tapuši vairāki CD: ar bigbendu Mirage, Zarbugans ar Arti Orubu un Laimu Jansoni, Brāļi un māsas (etnodžezs), Diksilends Sapņu Komanda, ieraksti ar Haraldu Sīmani un Ingu Bērziņu.

Bundzinieks un komponists Kaspars Kurdeko studējis Amsterdamas mūzikas konservatorijā, kā arī Ņujorkas un Manhetenas skolā. 2010. gadā Nīderlandē ieguvis “Keep an Eye Jazz” balvu, kā arī specbalvu kā labākais izpildītājs. Kaspara bungu spēle raksturojama kā ļoti iejūtīga. Pašreiz mākslinieks iesaistīts dažādos internacionālos džeza projektos – Spyros Manesis Trio, Exit Trio, Soochoo Trio, Deko Motion un Sandero Fazio Quartet.