Toma Rudzinska kvartets

Toms Rudzinskis – saksofons / kompozīcijas
Matīss Čudars – ģitāra
Lennart Heyndels (BE) – bass
Ivars Arutjunjans – bungas

Toms Rudzinskis pārstāv jauno Latvijas džeza izpildītāju un komponistu paaudzi un ir viens no Latvijas inovatīvākajiem džeza saksofonistiem, kurš ir atradis savu unikālo skanējumu ne tikai kā saksofonists, bet arī komponists. Nozīmīgu konkursu laureāts – ieguvis Grand Prix Dutch Jazz (2014), Burghausen Jazz Competition (2013), Keep an Eye (2012) konkursos un 2012. gadā izvēlēts par starptautiski atpazīstamās Amsterdamas koncerzāles Bimhuis džeza vēstnieku. 2015. gadā Toma Rudzinska debijas albums “ABRA” tika nominēts mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” divās kategorijās – labākā debija un labākais džeza albums. Ieguvis maģistra grādu prestižajā Amsterdamas konservatorijā (Conservatorium van Amsterdam), dažādos izpildītāju sastāvos koncertē un ieraksta mūziku visā Eiropā un ārpus tās. Šobrīd rezidē Latvijā. Vairāk informācijas www.tomsrudzinskis.com

Matīss Čudars ir latviešu džeza ģitārists un komponists, atzīts par vienu no daudzsološākajiem Baltijas valstu džeza mūziķiem. Matīsa rakstītā mūzikā un improvizācijas veids iekļauj ļoti daudz dažādus mūzikas žanrus – spēcīgs uzsvars tiek likts uz tradicionālo džeza improvizācijas valodu, folkmūzikas vienkāršību, indīroka enerģiju un klasiskās mūzikas harmoniju. Matīss ir ieguvis bakalaura grādu Amsterdamas Konservatorijaā. 2010. gadā Grand Prix “Prinses Christina” konkursā, 2012. gadā pirmā vieta “Keep An Eye Jazz Award”, 2013. gadā Grand Prix Burghausen Jazz Award.

Lennart Heyndels ir beļģu izcelsmes kontrabasists un komponists. Studējis Karaliskajā Hāgas konservatorijā, Amsterdamas konservatorijā un Nacionālajā Mūzikas un Dejas konservatorijā Parīzē. Šobrīd ir iesaistīts daudzos un dažādos muzikālajos projektos Berlīnē, Briselē un Amsterdamā. Visredzamākais no tiem ir projekts ar nosaukumu How Town, kurā iesaistīti arī trīs latviešu mūziķi – džeza vokālistes Laura Polence un Elīna Silova, kā arī ģitārists Matīss Čudars. Lennarts kā komponists un izpildītājs dažādos muzikālos sastāvos apbalvots ar vairākām džeza festivālu balvām Eiropā.

Ivars Arutjunjans ir latviešu bundzinieks un komponists, ieguvis bakalaura grādu Kopenhāgenas Ritma mūzikas konservatorijā (Rhythmic Music Conservatory). Guvis atzinību Latvijā un Eiropā, īpaši ar dāņu džeza pianista Karla Vintera trio (Carl Winther Trio) un sadarbībā ar tādiem lieliskiem māksliniekiem kā Franceso Cafiso, Tomas Franck Carsten Dahl, Jakob Dinesen un citem. Koncertējis Eiropā un ārpus tās.