Kestutis Vaiginis Quartet

Kvarteta sastāvā ir festivāla Saulkrasti Jazz publikai pazīstamais saksonfonists no Lietuvas Kestutis Vaiginis. Viņš šajā kvartetā spēlē kopā ar Dave Allen un Owen Hart Jr., kuri ir labi zināmi uz Ņujorkas džeza mūzikas skatuves, kā arī Mark Lewandowski – Lielbritānijas kontrabasa virtuozs, kurš ir arī šī kvarteta vadītājs. Muzikālā apvienība spēlēs kompozīcijas no jaunākā albuma “Lights of Darkness”.

Kestutis Vaiginis savas muzikālās un komponista dotības ir pilnveidojis Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā, Prinča Klausa konservatorijā, Amsterdamas Mākslas skolā (Nīderlandē) un Manhetenas Mūzikas skolā (Ņujorkā, ASV). Uzstājies uz neskaitāmām skatuvēm gan Eiropā, gan ASV, Kanādā, Japāna. Ķīnā un citviet pasaulē. 2008. gadā Kestutis nodibināja Independent Artists Ensemble un Lietuviešu jauniešu Big Band. Viņš ir viens no talantīgākajiem un veiksmīgākajiem džeza mūzikas māksliniekiem Lietuvā. Uzvarējis vairākos valsts un starptautiskos konkursos, 2010. gadā ieguvis Grand Prix balvu Birštonas Jazz Festival. Uzstājies kopā ar neskaitāmiem māksliniekiem no visas pasaules tostarp ar mūsu pašu Denisu Paškeviču. Piedalījies Nord Sea Jazz festival (Nīderlandē), džeza mūzikas festivālos Londonā (Lielbritānija), Ottavā (Kanāda), Tokijā (Japāna) un citur pasaulē. Kestutis ir ierakstījis trīs albumus.

Kestutis ir sevi pierādījis arī kā talantīgs komponists. 2015. gadā viņa kompozīcijas izpildīja Vācijas jauniešu džeza orķestris Nacionālajā Filharmonijas zālē. Koncerta noslēgumā Vācijas prezidents Joachim Gauck piesķīra Kestutim Eiropas Kultūras fonda “Europa Musicale” mūzikas balvu. Viņa kompozīcijas ir iekļautas vairākās Lietuvas mūzikas izlasēs.

Dave Allen ir dzimis Filadelfijā, taču 1988. gadā pārcēlies uz Ņujorku un iestājies Manhetenas Mūzikas skolā. Jau 16 gadu vecumā Dave kļuva par atzītu ģitāristu. Kopā ar savu grupu pastāvīgi uzstājies kopā ar  David Liebman, Mark Turner, Seamus Blake, Jeff Ballard un daudziem citiem pazīstamiem un atzītiem mūziķiem. Viņš ierakstījis arī divus albumus – “Untold Stories” un “Real Imagined”.

Donald Edwards No savas karjeras sākuma 1987. gadā Donalds Edvards ir spēlējis kopā ar daudziem pasaulē pazīstamiem džeza mūziķiem – Freddie Hubbard, Tom Harrell, Donald Harrison, Jesse Davis un daudziem daudziem citiem. Ieguvis Louisiana Arts Ambassador’s apbalvojumu 1994. gadā, Donald kļuva par vienu no pieprasītākajiem bundziniekiem Ņūorleānas mūzikas vidē. Ņūorleāna ir vieta ar savu “muzikālo vārdu krājumu”, un Donald ir saistīts ar šo tradīciju. Viņš pārzina daudzus un dažādus mūzikas žanrus – maršējoša orķestra mūziku, hip-hopu, popu, r’n’b, džezu, funk, kā arī gospeļa mūzika. Pašlaik Donald spēlē dažādus mūzikas žanrus, radoši interpretējot.

Boriss Kozlovs ir akustiskā un elektriskā basa spēles virtuozs, komponists un aranžētājs, divkāršs Grammy balvas ieguvējs. Uz starptautiskās džeza mūzikas skatuves veiksmīgi darbojas jau 20 gadus. Mākslinieks ir dzimis Maskavā, bet 90-to gadu sākumā pārcēlies uz dzīvi Ņujorkā. Studējot Krievijas Valsts Mūzikas akadēmijā, 1989. gadā viņam tika piedāvāta sadarbība ar “Melodia” Studio ansambli. Šīs sadarbības laikā tika ierakstīti vairāk kā 40 albumi. 1990. gadā pirmajā PSRS džeza solistu konkursā viņš ieguva godpilno Grand Prix, kā arī īpašo balvu par savas kompozīcijas oriģinalitāti. 1991. gadā pēc uzvaras PSRS rīkotajā konkursā Jazz Journal kategorijā “Jaunais mūziķis”, Boriss nolēma doties uz Ņujorku. Mākslinieka pašmācība turpinājās Ņujorkas džeza mūzikas vidē, kur viņu pamanīja, atzinīgi novērtēja un piedāvaja sadarbību Hassan Williams and Terry Gibbs/Buddy De Franco Band un daudzi citi. Boriss uzstājies kopā ar pasaulē zināmiem džeza mūzikas māksliniekiem – McCoy Tyner, Jimmy Cobb, Maceo Parker, Jimmy Smith, Henry Butler, Toots Thielemans un Clark Terry. Boriss pasniedz basa spēles meistarklases daudzviet pasaulē un veiksmīgi to apvieno ar muzikālo kajeru. Nesen klajā nācis mūziķa akustiskā solo albums “Double Standard”.  Viens no svarīgiem projektiem 2014. gadā bija mūziķu kolektīvs OPUS 5, kurā kopā ar Borisu muzicē pianists David Kikoski, tenorsaksofonists Seamus Blake, trompetists Alex Sipiagin un bundzinieks Donald Edwards. Pēc 3. albumu izdošanas zem “Crisscross” zīmola grupa ir bijusi koncertturnejā Eiropā un Āzijā.

Kestutis Vaiginis – saksofons, Lietuva
Dave Allen – ģitāra, ASV
Donald Edwards – bungas, ASV
Boriss Kozlovskis – bass, Krievija

Kestutis Vaiginis

Dave Allen

Donald Edwards

Boriss Kozlovs