Baltic Jazz Quartet

Kondakov, Paskevich, Malmsten, Ruben ir četru lielisku mūziķu un komponistu apvienība. Katrs savā valstī ir iemantojis atpazīstamību un cieņu uz džeza mūzikas skatuves. Mākslinieki sevi mēdz dēvēt arī par “Baltic neighbours”. Mijoties viņu etniskajai un personīgajai pieredzei, muzikālais baudījums ir krāsņš un daudzveidīgs. Mūzika runā pati par sevi – tā ir rotaļīga un iztēli rosinoša. Medijos kvartets vairākkārt ir ticis atzīts par vienu no aizraujošākajiem un mūsdienīgākajiem.

Andrej Kandakov (Krievija)
Studējis mūzikas teoriju Dņepropetrovskas mūzikas skolā Ukrainā, Petrozavodskas mūzikas koledžā (Ziemeļkrievijā) džeza klasē apguvis klavieru spēli un Sanktpēterburgas konservatorijā – klasisko kompozīciju. Dzīvojot Petrozavodskā, Andrejs vadīja kvartetu, kura sastāvā muzicēja ģitārists Andrei Ryabov un amerikāņu saksofonists Ritchie Cole. 80. un 90. gados Padomju džeza mūzikas kritiķi šo kvartetu vērtēja kā spēcīgāko džeza kombo Padomju Savienībā. Savu solo karjeru Kondakovs uzsāka 1992. gadā, izpildot paša radītās gaišās melodijas lieliskā klasiskās krievu klavieru skolas manierē. Šobrīd lielāko daļu laika pianists pavada Ņujorkā, koncertējot kopā ar Lenny White, Eric Alexander un citiem mūziķiem.

Deniss Pashkevich (Latvija)
Flautists, saksofonists, producents, komponists un skolotājs mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikā. Karjeras laikā uzstājies kopā ar Brian Melvin (ASV), Ryo Kawasaki (ASV), Joe Lee Wilson (ASV), Bob Ferrel (ASV), Vincent Cutro (ASV) un virkni citu skaļu vārdu. Deniss piedalījies Nida Jazz Festival, Birstonas Jazz, Jazz Kaar, Jazz Globus Israel, Akwarium Jazzairum (Polijā) un neskaitāmos festivālos Tartu, Viļņā, Kauņā, Pori, Klaipēdā, Sāremā.

Rickard Malmsten (Zviedrija)
Studējis Holivudas Mūzikas institūtā (Losandželosā), taču dzīvojis un kā mūziķis un komponists sevi pierādījisvisā psaulē. Viņa daiļradē ir ne tikai solo kompozīcijas basam, bet arī skaņdarbi nelieliem ansambļiem un elektriskajiem akustiskajiem mūzikas instrumentiem. Melodijas vijas no moderni eksperimentālā džeza līdz pat rokam, popam un klasiskajai mūzikai. 23 gadu vecumā Rickard kļuvis par jaunāko pasniedzējo Kostarikas Universitātē. Muzicējis kopā ar Larry Coryell, Torsten Goods, Wolfgang Muthspiel, Steve Cardenas un citiem lieliskiem mūziķiem. Šobrīd Rickard dzīvo Honkongā, kur turpina strādāt pie saviem projektiem kompozīcijā un aranžijā, kā arī uzstājas lielākajos džeza mūzikas festivālos kopā ar Honkongas labākajiem un pierasītākajiem mūziķiem.

Tanel Rubem (Igaunija)
Mūziķa gaitas uzsācis, pievēršoties akordeona un kontrabasa spēlei, taču vēlāk pārgājis uz bungu klasi un šobrīd jau kļuvis par vienu no vadošajiem un atpazīstamākajiem džeza bundziniekiem Ingaunijā. Viņu droši var saukt par vairāku projektu radošo līderi. Jau pusaudža gados mākslinieks lielu enerģiju un uzmanību ieguldīja bungu spēles izkopšanā un kompozīcijā. Tanel neatlaidība un aktivitāte ir bruģējusi ceļu viņa sadarbībai ar pazīstamākajiem mūziķiem no Eiropas, Krievijas un ASV, piemēram, Anders Jormin, Dave Liebman, Brian Melvin un citiem.

Andrei Kondakov – taustiņi / Krievija
Denis Pashkevich – saksofons / Latvija
Rickard Malmsten – bass / Zviedrija
Tanel Ruben – bungas / Igaunija