Festivāls

No 21. līdz 26. jūlijam Minhauzena Undā, Saulkrastos norisinājās XVII starptautiskais Saulkrastu džeza festivāls Saulkrasti Jazz 2014, kurā uzstājās izcili džeza mūziķi no 15 pasaules valstīm. Ierasti festivāla ietvaros notika arī džeza meistarklašu nometne, kurā pieredzējušu pasniedzēju vadībā džeza mūzikas smalkumus apguva jaunieši no Latvijas un kaimiņvalstīm.

Kā spilgtākie no šīgada mūziķu pulka jāpiemin ASV dzīvojošais austriešu izcelsmes pianists Markus Gotšlihs (Markus Gottschlich), kurš tiek uzskatīts par Kīta Džereta un Čika Koreas tradīciju turpinātāju. Skatītāji varēja baudīt itāļu kontrabasa virtuoza Nikolo Farači (Niccolò Faraci) trio un atraktīvā Mister Goldhand ansambli no Francijas. Trešdienas koncertā uzstājās vieni no gaidītākajiem festivāla viesiem — slavenākā izraēļu saksofonista Daniela Zamira kvartets.

Ceturtdienas koncerts  tika veltīti džeza meistariem un vecmeistariem, pateicoties kuriem Latvijā jau 10 gadus džeza mūziku ir iespējams apgūt mācoties profesionālās programmās. Latvijas džeza izglītības jubilejas koncertā uzstājās ģitārista Andreja Jevsjukova kvartets un Latvijas džeza  pasniedzēji kopā ar Mirage Jazz Orchestra. Dzirdējām arī Saulkrastu Jazz Festivāla nometnes pasniedzējus, šogad tas bija vācu perkusionista Matiasa Filipsena (Matthias Philipzen) ansamblis Blue Circle kopā ar Kongo dzimušo vokālisti Majembi Malajiku (Mayembe Malayika).

Piektdien ar pazīstamu latviešu melodiju interpretācijām programmā «Latvian Sentiments» uzstājās zviedru pianista un aranžētāja Hansa Anteheda (Hans Antehed) ansamblis un Jolanta Gulbe, bija dzirdami arī pašmāju instrumentālais trio 3Stick un Coolmans Report, vakara noslēgumam īpašu priekšnesumu bija sagatavojusi deju studija TEIXMA Jazz Dance.

Festivāla muzikālā programma noslēdzās ar diviem koncertiem sestdienā — Meistarklašu audzēkņu (bezmaksas) koncertu pusdienslaikā un Noslēguma koncertu vakarā. Noslēguma koncertā publiku priecēja Romāna Vertjagina kvartets, kura sastāvā spēlē talantīgi jaunie mūziķi no Krievijas un Ukrainas, kā arī Čīles un ASV mūziķu eksperimentālais Novas Trio — tas ir džeza trio, kurā nav basa, tajā spēlē bungas, ģitāra un vibrafons. Šo eksperimentu labi uzņēmuši gan klausītāji koncertos visā pasaulē, gan arī mūzikas kritiķi, kas viņu ierakstīto albumu atzinuši kā vienu no labākajiem 2013. gadā.

Sestdienas vakara koncertu un šīgada festivālu noslēdza  leģendārā džeza apvienība Incognito no Lielbritānijas, kura šogad bija devusies 35 gadu jubilejas tūrē ar nupat izdoto albumu. Radot, ierakstot un īpaši jau izpildot savu mūziku, grupa kā augstāko mērķi sev vienmēr stādījusi klausītāju iedvesmošanu un viņiem tas lieliski izdodas.

Festivāla ietvaros notika arī bezmaksas koncerti Saules laukumā Saulkrastos un arī uz Origo Summer Stage Rīgā.

 

*Drīzumā papildināsim mājaslapu ar informāciju