Diksilends “Sapņu Komanda”

Spēlfilmas ”Sapņu komanda 1935” skaņu celiņa veidošanai 2013. gadā tika izveidots raksturīgs 1930. gadu džeza ansambļa – diksilenda sastāvs, kurā tika pieaicināti vadošie Latvijas džeza mūziķi. Ieraksta procesā pavisam negaidīti jau no pirmajām skaņām izveidojās jauns, brīnišķīgi un oriģināli skanošs džeza kolektīvs, kura lielisko veikumu iespējams dzirdēt filmā.

Labi iesāktais tiek turpināts, uzstājoties ar koncertprogrammu, kurā, paliekot tradicionālajā diksilenda stilistikā, tiek atskaņotas ne tikai tradicionālas džeza tēmas, bet arī mūsdienu popmūzikas hiti jaunās, mūsdienīgās un pārsteidzošās aranžijās.

“Sapņu komanda” ir uzstājusies labākajos Latvijas džeza festivālos, regulāri koncertē gan publiskos, gan korporatīvos pasākums, kā arī Rīgas un Latvijas džeza klubos.

Šogad sastāvs ierakstījis savu pirmo CD “Sonny Boy”, un izveidojis jaunu koncertprogrammu “Ceļojums uz Diksi-lendu”, kurā skan gan diksilenda žanra klasika, gan jauni un mūsdienīgi skaņdarbi oriģinālās aranžijās kopā ar vokālistu.

Sakņdarbi no grupas jaunā albūma iekļauti arī Latvijas džeza izlases CD starptautiskājā mūzikas izstādē WOMEX.

1898273_616713885081026_1877118392_n

Par mūziķiem:

Grupas sastāvā apvienojušies labi pazīstami Latvijas džeza mūzikas profesionāļi „ar stāžu” un pieredzi daudzskaitlīgos sastāvos un visdažādākajos projektos.

Diksilenda vadītājs, klarnetists un saksofonists Indriķis Veitners vienlaicīgi ir arī pasniedzējs un džeza katedras vadītājs JVLMA, kā arī nodarbojas ar Latvijas džeza vēstures pētniecību.

Pianists, komponists un aranžētājs Madars Kalniņš ir labi pazīstams Latvijas džeza mūziķis, kurš arī ir pasniedzējs  JVLMA džeza katedrā, un patlaban veic sava solo cd ierakstu.

Viens no labākajiem Latvijas džeza trompetistiem Normunds Piesis, kopā ar pieredzējušo džeza trombonistu Lauri Amantovu, bigbenda “Mirage Jazz orchestra” vadītāju, veido spēcīgu metāla pūšamo instrumentu tandēmu.

Savukārt pazīstamais latviešu kontrabasists Andris Grunte, viens no labākajiem jaunās paaudzezsbundziniekiem Artis Orubs un bandžo spēlētājs Bruno Priekulis kopā rada robustu, svingojošu ritma grupas sniegumu, veidojot raksturīgo un neatkārtojamo “Sapņu komandas” skanējumu.