Blue Circle feat. Matilda Leko

Matilda Leko

“Mūzika mani atradi, kad biju vēl bērns. Caur mūziku es spēju izteikt savas sāpes, nožēlu un prieku, pati to nepajauzdama…. un tad mūzika kļuva par manu dzīvi, palīdzot jūtas pārvērst brīnumainās mūzikas skaņās. Man noteikti ir ļoti paveicies…”

Matilda Leko ir dzimusi Vīnē, serbu ģimenē, kas 60.to gadu beigās emigrēja uz Austriju. Mūzikai, Matildas ģimenē, bijusi īpaša loma un meitene uzaugusi klausoties serbu tautas mūziku. Matildai patika arī soul un pop mūzika, viņa vienmēr imitējusi izpildītājus un dziedājusi līdzi. No mātes puses nākušās čigānu saknes ļāvušas meitenei labi izprast arī melanholiskās čigānu balsis un dziesmas. Vēlākajos gados Matildai paticis klausīties rokmūziku un blūzu, līdz visbeidzot, viņa iemīlējusi džezu.

Kādu laiku nodzīvojusi Serbijā, 20 gadu vecumā Matilda atgriezās Austrijā, lai studētu džeza vokālu Vīnes konservatorijā. Un jau ļoti īsā laikā nodibina savu pirmo kvintetu, kura sastāvā muzicē vieni no labākajiem mūziķiem Vīnē.

Matilda Leko ir māksliniece, kura mūzikas radīšanas procesā nejūt robežas. Viņa ir viena no autentiskākajām dziedātājām Austrijā, kuras balss tembrs spēj pielāgoties gan svingam un bosa novai, gan Balkānu un čigānu stila mūzikas izpildījumam.

Blue Circle

1990. gadā Bostonā (ASV) veiksmīgais ģitārists un komponists Uli Graner, kura dzimtene ir Vācija, nodibināja kvintetu Blue Circle.
Grupa ir piedalījusies vairākos pasaulē pazīstamos džeza mūzikas festivālos, piemēram, Regensburger Jazztage, Moers Jazz Festival, kā arī 2014.gadā Saulkrasti Jazz Festival.

Šī gada vasarā klajā nāks grupas jaunākais ierakstu albums.

2017.gads grupai ir īpašs arī ar to, ka ir izveidota jauna sadarbība un koncertprogramma kopā ar dziedātāju no Serbijas – Matildu Leko.

 

Sastāvā:

Ulirch Graner – ģitāra

Studējis ģitārspēli, aranžiju un kompozīciju Bērklija Mūzikas koledžā Bostonā (ASV), taču atzīst, ka vislielāko mācību, tomēr ir sniegusi un joprojām sniedz skatuve. Uli spēj pielāgot savas ģitāras skanējumu jebkuram mūzikas žanram. Pēc studijām Bērklija Mūzikas koledžā ģitārists turpina ceļot un uzstāties kopā ar savu fusion grupu „Blue Circle“.

 

Patrick Scales – basģitāra

Savā 14.tajā dzimšanā dienā mākslinieks saņēma dāvāna elektrisko basģitāru un jau pusgadu vēlāk sākā regulāri uzstāties Amerikāņu armijas klubos, kopā ar mūziķiem, kas bija vairākkārt vecāki par viņu pašu. Patrick piedalījies arī Pee Wee Ellis diska ierakstā „A new shift“ un kopš tā laika, kopā ar grupu, dodas regulārās koncertturnejās. 2004.gadā klajā nāk Patrika kopdarbs ar Peter O`Mara – grāmata “A Rhythmic Concept For Fusion / Funk” (Ritma koncepts fusion un fank mūzikā).

 

Markus Jehle – taustiņinstrumenti

Savas karjeras laikā pianists uzstājies vāirāk kā 500 gan vietēja, gan starptautiska mēroga koncertos, kas ļauj viņam brīvi justies jebkurā mūzikas žanrā, sākot no klasiskās mūzikas, līdz džezam, pop un rokmūzikai. Kopš 2004.gada Markus spēlē kopa ar Vācijā populārāko ārtroka grupu „RPWL“, ar kuru kopā uzstājies Austrijā, Anglijā, Polijā, Itālijā, Spānijā, Šveicē, Francijā, Luksemburgā, Zviedrijā un pat ASV, Kanādā un Meksikā.

 

Reinhard Greiner – trompete

Studējis džeza un klasisko trompetes spēli Riharda Štrausa konservatorijā Minhenē un līdz 2000.gadam muzicēja Bavārijas Jauniešu džeza orķestrī. Kopš 2008.gada Reinhards lasa lekcijas un pasniedz trompetes spēli Minhenes Mūzikas un Teātra universitātē. Savas karjeras laikā uzstājies kopā ar pasaulē slaveniem džeza mūzikas māksliniekiem, kā piemēram, like Al Porcino, Charly Antolini, Anna Maria Jopek, Christian Willisohn, Martin Schmitt, Leslie Mandoki, Michael Fitz un citiem.

 

Matthias Philipzen – bungas un perkusijas

Ir dzimis Vācijā un jau vairākus gadu desmitus pasniedz un vada meistarklases, kurās iespējams apgūt perkusijas spēles iemaņas. Meistarklases tiek rīkotas visā Eiropā un ir paredzētas dažāda līmeņa bundziniekiem gan iesācējiem, gan jau profesionāliem mūziķiem. Paralēli meistarklašu vadīšanai, Matthias piedalās arī vairākos muzikālos projektos, ar kuriem dodas tūrēs ne tikai Eiropā, bet arī arī ārpus tās. Matthiasa rakstus un īsus ieskatus lekcijās ļoti bieži ir iespējams lasīt žurnālā „Drum Heads“.