Jelgava Big Band feat. Cécile Verny

Jelgavas Bigbends ar solisti Cécile Verny koncertprogrammā  ELLAS DZIESMU GRĀMATA

Afroamerikāņu šofera un veļas mazgātājas meita, kas kļuva par nepārspētu džeza karalieni – tā pāris vārdos varētu raksturot Ellu Ficdžeraldu jeb Lēdiju Ellu, kuras simto jubileju pasaule svinēs 2017. gada pavasarī.

Bigbends Raita Ašmaņa vadībā piedāvā Ellai Ficdžeraldai veltītu koncertprogrammu, par solisti aicinot Kotdivuārā dzimušo dziedātāju Sesilu Vernī.

Kopš 1987. gada SESILAS VERNI vadītais džeza kvartets ir regulāri koncertējoša vienība, mūziķi kopā ieskaņojuši arī 9 kompaktdiskus un apbalvoti ar Eiropas Džeza balvu. Sesila plūkusi uzvaras laurus dažādos konkursos Francijā un Vācijā, sadarbojusies ar Freiburgas Filharmonijas orķestri un kopš 2006. gada arī ar prestižo WDR Big Band, ar kuru nesenākā sadarbība bija 2016. gada jūlijā, atskaņojot fragmentus no Djūka Elingtona Sakrālā koncerta. Kopā ar WDR Big Band veidojusi programmu par godu Billijai Holidejai, bet tagad kopā ar bigbendu svinēs Ella Ficdžeraldas simtgadi, atskaņojot tādus hitus kā „A-Tisket, A-Tasket”, „Caravan”, „All Of Me” un citus.

JELGAVAS BIGBENDS ir viena no Latvijas džeza mūzikas pamatvērtībām – profesionālu mūziķu apvienība ar vēsturi un tradīcijām kopš 1991. gada. Visu līdzšinējo pastāvēšanas laiku bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Raitis Ašmanis. Vairāk nekā 25 gadu laikā Jelgavas bigbends regulāri uzstājies dažādās Latvijas pilsētās, kā arī devies koncertbraucienos uz Lietuvu, Igauniju, Franciju, Vāciju, Somiju, Zviedriju, Spāniju, Itāliju, Čehiju, Meksiku, Brazīliju un Peru. Ne reizi vien iegūtas godalgas džeza konkursos Vācijā un Čehijā. 2007. gadā klajā laists šobrīd vienīgais Jelgavas bigbenda kompaktdisks, kas ieskaņots kopā ar Raimondu Paulu, Intaru Busuli, Ievu Kerēvicu, Olgu Pīrāgu un Laimi Rācenāju.