Baltijas Bundzinieku līga

Esam atpakaļ no Miami Beach Jazz Festival 2016!

sinkope miamiSaulkrasti Jazz Festival 2015 organizētajā Baltijas bundzinieku konkursā Baltic Drummers League galveno balvu – dalību meistarklasēs un uzstāšanos Miami Beach Jazz Festival noslēguma koncertā – izcīnīja bundzinieks no Latvijas Mareks Logins.  Uz Floridu viņš devās kopā ar grupu “Sinkope”, kuras sastāvā muzicē arī Āris Ozols (ģitāra) un Pēteris Liepiņš (basģitāra).

“Sinkope” piedalījās meistarklasēs, ko vadīja Nicole Henry, Philippe Leoge, James Morrison u.c., kā arī uzstājās festivāla noslēguma koncertā Olympia Theater krāšņajā zālē. Jau pēc pirmajiem mūziķu solo, zāli pāršalca ovācijas un atzinības saucieni!

raimonds maiamiMiami Beach Jazz Festival 2016 tika uzaicināts piedalīties arī Saulkrasti Jazz Festival direktors Raimonds Kalniņš. Viņš bija viesmākslinieks un pasniedzējs, kurš vadīja meistarlasi “Ritms džeza mūzikā”. Noslēguma koncertā Raimonds muzicēja ģitārista Joe Carter Trio sastāvā.

Paldies mūsu atbalstītājiem – ASV Vēstniecībai Latvijā !


Zināms Baltic Drummers League 2015 uzvarētājs

Baltijas Bundzinieku līga ir jauno bundzinieku sacensība, ko organizē biedrība “Vasaras Mūzikas sesija” sadarbībā ar mūzikas instrumentu ražotāju “Paiste”. Konkursa fināls ik gadu notiek Saulkrastu Džeza festivāla ietvaros.

Konkursa dalībnieki ir bundzinieki no visām Baltijas valstīm vecumā līdz 25 gadiem. Atsevišķi tiek rīkots finālkonkurss katrā valstī – Lietuvā, Latvijā un Igaunijā -, no kura tiek izvirzīti labākie, kas pēc tam sacenšas Saulkrastos.  Šogad finālā iekļuva pieci jauni un talantīgi bundzinieki – Siim Koppel un Joel Hainsalu (Igaunija), Pēteris Žīle un Mareks Logins (Latvija), Domantas Razmus (Lietuva).

Šī gada balva uzvarētājam bija īpaša. Tā kā festivāla Saulkrasti Jazz  rīkotājiem ir izveidojusies laba sadarbība ar Miami Beach Jazz Festival, Baltijas Bundzinieku līgas finālsacensību uzvarētājs ieguva pilnībā apmaksātu braucienu uz Floridu, lai 2016. gadā piedalītos  Miami Beach Jazz Festival.

Mums ir tas gods sveikt 2015. gada konkursa uzvarētāju – dalībnieku no Latvijas Mareku Loginu!

Marekam ir 25 gadi. Viņš šobrīd studē džeza mūziku Beļģijā Briseles Karaliskajā konservatorijā. Mareka tālākai izglītībai labus pamatus ielika Jāzepa Mediņa Mūzikas skola, ko viņš ir absolvējis. Mareks šobrīd ir iesaistījies vairākos muzikālos projektos Latvijā. Viņam pašam tuvākais ir mūziķu savienība “Sinkope”. Tajā vēl muzicē Āris Ozols (ģitāra) un Pēteris Liepiņš (bass).