Baltijas Bundzinieku līga

Baltijas Bundzinieku līga ir jauno bundzinieku sacensība, ko organizē biedrība “Vasaras Mūzikas sesija” sadarbībā ar mūzikas instrumentu ražotāju “Paiste”. Konkursa fināls notiek Saulkrastu Džeza festivāla ietvaros.

Konkursa dalībnieki ir bundzinieki no visām Baltijas valstīm vecumā līdz 25 gadiem. Atsevišķi tiek rīkots atlases konkurss katrā valstī – Lietuvā, Latvijā un Igaunijā -, no kura tiek izvirzīti divi labākie, kas pēc tam sacenšas Saulkrastos.

Baltijas Bundzinieku līgas 2019 finālisti:

Pēteris Žīle

Pēteris Žīle ir jazz/fusion bundzinieks. Dzimis un audzis Latvijā, mūziķu ģimenē, tāpēc mūzika jau kopš dzimšanas ir bijusi līdzās. No divu gadu vecuma vecāki atceras Pēteri spēlējot līdzi ritmus dziesmām.

Sešpadsmit gadu vecumā Pēteris sāka mācības Rīgas Doma Kora skolā. Vidusskolā apguva sitaminstrumentu spēli pie skolotāja Tāļa Gžibovska. Šajā laika periodā Pēteris sāka spēlēt blues/fusion grupā “Coolmans Report”. Ar grupu “Coolmans Report” koncertējis prestižākajos Eiropas džeza un blūza mūzikas festivālos – “Saulkrasti Jazz” (Latvija), “Rīgas Ritmi” (Latvija), “Sierre Blues Festival” (Šveice), “Bliuzo Naktys” (Lietuva). Pēterim šajā laika posmā bija gods spēlēt pavadošajā sastāvā ar tādiem mūziķiem kā – Ken Hensley (UK), Justina Lee Brown (Nigeria), Eugene ‘Hideaway’ Bridges (ASV), Shanna Waterstown (Francija), Angela Brown (USA), Krissy Mathews (UK) u.c

Pēc vidusskolas absolvesanas Pēteris Žīle tika uzņemts Berklee College of Music (Bērklija Mūzikas Koledžā) un ieguva Europian Tour Scholarship (Eiropas Tūres Stipendiju). Bērklija Mūzikas Koledžā Pēterim bija iespēja mācīties pie vieniem no pasaules atzītākajiem pedagogiem un mūziķiem – Henrique De Almeida, Kenwood Dennard, Jon Hazilla, Ralph Peterson, Tiger Okishi, David Fiuczynski, Tia Fuller u.c

Bērklija Mūzikas Koledžas laikā Pēteris sadarbojās ar tādiem māksliniekiem kā – Niya Norwood (ASV), Matthew Levon – ar Grammy balvas ieguvēju un grupas Pentatonix (ASV) dalībnieku un citiem māksliniekiem.

Pašlaik Pēteris Žīle koncentrējas uz pēdējā mācību gada pabeigšanu un bakalaura grāda iegūšanu Bērklija Mūzikas Koledžā.

Tuomas Joonas Räsänen

Tomas Jonas Rasanens bungu spēlei pievērsies 12 gadu vecumā un šobrīd studē Bērklija Mūzikas koledžā. Savas agrīnās muzikālās attīstības posmā, viņš daudz mācījies no pazīstamā Lietuvas multiinstrumentālista Tomasa Dobrovolska, ar kuru kopā uzstājies tādos kultūras pasākumos kā “Cultural Nights” un “Street Musicians Day”.
2016.gadā Tomas pabeidza vasaras Bērklijas mūzikas programmu Valensijā, Spānijā un nākošajā, 2017.gadā, tieši pēc vidusskolas absolvēšanas Tomas uzsāka studijas Bērklija Mūzikas koledžā, Bostonā, ASV. Tomas studē vienā fakultātē kopā ar Neal Smith, Ralph Peterson Jr., Jon Hazilla, John Ramsay un Ian Forman. Līdz šim bundzinieks piedalījies vairākos muzikālos projektos gan ārpus skolas, gan skolas ietvaros, piemēram, uzstājies kopā ar Max Holm kvartetu Skandināvijas Kultūras centrā, muzicējis Luis Sanchez Trio un Kai Gibson Trio sastāvā, piedalījies ierakstos, kā arī muzicējis kopā ar daudziem citiem māksliniekiem. Nesen jaunais bundzinieks izveidojis un vada kvintetu ar nosaukumu “Tuomas Räsänen Quintet”, ar ko jau paguvis uzstāties Lietuvas džeza klubā Jazz Cellar. Pašlaik Tomas sadarbojas ar studentiem no Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas, ar kuriem viņš kopā piedalījies Kauņas Jazz Festival, Novus Music Incubator, Eurowind 2019 un Ariogala Jazz. Šogad Tomas izcīnīja godalgoto pirmo vietu Drum Day konkursā, saņemot 2019. gada labākā jaunā bundzinieka titulu Lietuvā.