ATOM

Šogad Latvijas mūzikas dzīvē ir radīta jauna mūziķu formācija – grupa ATOM. Grupā apvienojušies četri mūziķi: solists Čārlijs Vaskess (dziedātājs, komponists, ģitārista no Panamas), Ainārs Majors (basģitāra un grupas producents),  Miķelis Dzenuška (ksilofons / sintezators), kā arī Toms Kagainis (bungas).

Vīzija par jaunas muzikālas apvienības radīšanu ar skaidru vēstījumu, maģisku skanējumu un spēcīgu enerģiju radās grupas producentam un basģitāristam Aināram Majoram un solistam Čārlijam Vaskesam, satiekoties kādā brīnumainā Lucavsalas dārzā.

„Grupa Latvijas mūzikas apritē ienāk ar lielu enerģiju un nopietniem plāniem. ATOM spēlē rock-fusion stilā. Viņu muzikālajā skanējumā saklausāmi arī pasaules mūzikas, indie, jazz un pat psychedelic elementi.

ATOM pirmā singla „Mother I Feel You’’ iedvesma radās no Ziemeļamerikas indiāņu tautas dziesmas, kuru grupa sajuta kā  rokmūzikas skaņdarbu  ar „rituāliski šamanisku” raksturu

Īpašais grupas bonuss ir  solista Čārlija plašais balss tembrs, „karstās’’ melodijas un dziesmu aranžējumi, kā arī mūziķu augsti profesionālais sniegums. „Mūsu repertuārā ir gan ar spēku un brīvības kliedzienu uzlādētas rokdziesmas, gan dvēseliskas mīlas balādes,” stāsta grupas basģitārists un producents Ainārs Majors, uzsverot – par grupas dvēseli un iniciatoru uzskatāms tieši Čārlijss Vaskess (Charlie Vasquez). Viņš ir dzimis un savas mūziķa gaitas uzsācis tropiskajā Panamā. Vairākus gadus kā mūziķis Čārlijs ir arī iegremdējies Dienvidamerikas kultūras galvaspilsētas Buenosairesas muzikāli augstvērtīgajā, bet brīžam neprātīgi bohēmiskajā dzīvē.

ATOM bundzinieks Toms Kagainis mūzikā  darbojas jau vismaz astoņus gadus, aktīvi koncertējot gan Latvijā, gan citur: Beļģijā, Bulgārijā, Vācijā, Tenerifē. Daudz laika un enerģijas Toms velta, pasniedzot bungu spēlēs nodarbības Jelgavā un Rīgā, turklāt viņš ir jaunākais mūsdienu bungu spēles skolotājs Latvijā.

Savukārt Miķelis Dzenuška (ksilofons / sintezators) šobrīd studē Latvijas Mūzikas akadēmijā džeza vibrofona specialitātē, un ir vienīgā Xsylosynth imstrumenta virtuozs Latvijā. Līdztekus mācībām, Miķelis vienmēr ir aktīvi iesaistījies dažādās grupās un muzikālos projektos, ļaujoties dažādiem muzikāliem strāvojumiem, kā indīroks, džezs, pasaules mūzikas ritmi un klasiskās mūzikas aranžijas.